MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

26.10.2017

Landini i specjalistyczne ciągniki dla sadów i winnic

Firma Landini to światowej sławy producent ciągników rolniczych. Firma została założona przez Giovanni Landini w 1884 r. Landini był pierwszym człowiekiem we Włoszech, który zastosował silnik dwusuwowy w maszynach do użytku rolniczego. Na Targach Best Berries swoją ofertą ciągników sadowniczych zaprezentuje dealer firmy Landini, jak również kilka innych wiodących marek na rynku.  

Więcej o ofercie firmy Landini znajdziesz pod linkiem "Landini stawia na ciągniki specjalistyczne dla sadów"


19.10.2017

Intermag dla plantatorów

12 października w podwarszawskiej miejscowości Otrębusy odbyło się spotkanie na którym przedstawiciele firmy Intermag zaprezentowali dokonania firmy w 2017 roku oraz jej plany na 2018. Rok ten będzie wyjątkowy, gdyż przypadnie na niego jubileusz 30-lecia działalności firmy. Intermag dla plantatorów przygotowuje więc wiele atrakcji i udogodnień.

Firma Intermag jest jedną z blisko 100 firm, które zaprezentują na tegorocznej edycji Targów Best Berries w dniach 7-8 grudnia, już dzisiaj serdecznie zapraszamy do odwiedzenia największych w Polsce Targów poświeconych owocom miękkim.
więcej >>
13.10.2017

Podstawa to czysta gleba

25 września w Czerwińsku n. Wisłą, w rejonie gdzie na szeroką skalę uprawiana jest truskawka, odbyło się seminarium poświęcone technologii zakładania plantacji tego gatunku z uwzględnieniem najnowszej metody odkażania stanowiska pod nowe nasadzenia. 

Do tego celu można wykorzystać środek Basamid 97 GR (s.cz. dazomet) i maszynę Mix Tiller Dry włoskiej marki Forigo umożliwiającą jego sprawną aplikację, za pomocą której można jednocześnie formować podwyższone zagony.


więcej >>
14.09.2017

The Taste of Kent dla "Magnum"

Organizacja Produced in Kent wyróżniła odmianę truskawek "Magnum" nagrodą The Taste of Kent, dla najsmaczniejszej truskawki.

Impreza The Taste of Kent Awards 2018 rozpoczęła się od rywalizacji w pierwszej kategorii the Garden of England Champion – najsmaczniejsze owoce miękkie i czereśnie. Smak poszczególnych odmian oceniała komisja przy organizacji the National Cherry and Soft Fruit Show w hrabstwie Kent. Zwycięzcą okazały się owoce wyprodukowane przez John Myatt & Co z Mockbegger Farm w Rochester. ‘Magnum’ to odmiana owocująca tradycyjnie, wyhodowana przez Marionnet SCEA. Jej owoce są duże i słodkie. Jest nieznacznie wcześniejsza niż ‘Honeoye’, o terminie owocowania zbliżonym do ‘Clery’. Krzewy plonują na poziomie około 535 g z rośliny. Średnia waga pojedynczego owocu, zazwyczaj o jaskrawoczerwonej barwie, wynosi 24 g. To odmiana, która sprawdza się w uprawie w substratach. Zaletą, poza smakiem, jest także dobra trwałość pozbiorcza.

(źródło: jagodnik.pl)

Podczas tegorocznej edycji Targów Best Berries swoją ofertę z sadzonkami zaprezentuje kilka firm z Polski oraz z zagranicy między innymi firma z Wielkiej Brytanii, z hrabstwa Kent. 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9